Przegląd rur kanalizacyjnych kamerą

Przegląd i inspekcja rur kanalizacyjnych za pomocą kamery.

przegląd rur kamerąChociaż na pozór kanalizacja nie wydaje się nam zbyt istotnym elementem danej nieruchomości, to jednak w przypadku zaistnienia awarii diametralnie zmienia się nasze postrzeganie. Wynika to z tego, że jej po prostu nie widać i tym samym na co dzień wydaje nam się to mało istotna kwestia. Warto jednak pilnować, aby system kanalizacji stał na wysokim poziomie w końcu koszty, poświęcony czas i nasze nerwy nie są warte doprowadzenia do zaniedbań. Tym samym zaleca się w regularnych odstępach czasowych poświęcić czas na kontrolę jej stanu technicznego. Nie jest to proste i zwykła wzrokowa obserwacja może nie zdać rezultatu. Nie powinno to zaskakiwać, bo trudności z dostępem oraz warunki panujące w kanałach nie należą do optymalnych. Na całe szczęście jest rozwiązanie tej sytuacji, bo pomoże nam w tym inspekcja rur kanalizacyjnych przy pomocy kamery. To świetne rozwiązanie, gdyż nie ma potrzeby fizycznego wchodzenia do kanałów. Zatem warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu oraz samemu sprzętowi używanemu w tym celu.

Oględziny kanalizacji z pomocą kamery

Raczej nikt z nas nie jest w stanie ocenić stanu kanalizacji od strony wewnętrznej do którego nie mamy dostępu bez specjalistycznego sprzętu. Można więc ocenić wygląd i stan kanalizacji dysponując jedynie sprzętem w postaci specjalistycznych kamer. Zatem wskazane będzie w tym celu poinformować lokalne pogotowie kanalizacyjne Warszawa takie jak CzystaRura.pl, które w mig zajmie się naszym problemem. Dzięki wspomnianemu oprzyrządowaniu da się sprawnie przeprowadzić kompleksowy przegląd w bezinwazyjny sposób. Pracownik takiej firmy wpuszcza ją do przewodu, a następnie na monitorze można dokonać gruntownej oceny stanu, w jakim znajduje się dana instalacja. Na ów sprzęt składa nie tylko kamera czy monitor, ale również pojazd inspekcyjny oraz diody LED służące do oświetlenia kanału.

Co zyskujemy, wykonując przegląd kanalizacji?

Za sprawą wspomnianego przeglądu przy użyciu sprzętu wideo rejestracyjnego mamy precyzyjny wgląd w bieżący stan techniczny kanalizacji. Tym samym mamy wszelkie argumenty pozwalające podjąć dalsze kroki. Dzięki temu, że stosujemy wspomniany sprzęt diagnostyczny precyzyjnie, określamy nie tylko lokalizację niedrożności czy uszkodzenia, ale też i również dokładną skalę wspomnianego zjawiska. W ten sposób wykonywane ewentualnie udrażnianie rur Warszawa staje się dużo łatwiejsze. W końcu nie trzeba tracić czasu i szukać po omacku punktu, w którym nastąpiło uszkodzenie.

W jakich sytuacjach wskazane jest wykonanie inspekcji?

Pierwszym przypadkiem, w jakim ma miejsce konieczność przeprowadzenia inspekcji, jest moment odbioru kanalizacji. W równym stopniu dotyczy to części wewnętrznej, jak i też zewnętrznej. W tej sytuacji da się w prosty sposób ocenić stan techniczny instalacji. Tym samym dopuścić ją do użytku lub też w przypadku uchybień zlecić poprawki. Kolejnym przypadkiem, kiedy też warto wykonać inspekcję przy pomocy kamery, jest zatykanie się rur. To właśnie za sprawą szybkiej lokalizacji epicentrum niedrożności możemy ją błyskawicznie zlikwidować. Jest to też częsty ruch przed tym nim wykona się udrażnianie kanalizacji wuko. Trzeba pamiętać, że ten typ oczyszczania odbywa się pod dużym ciśnieniem, a zatem przy fatalnym stanie rur można tylko pogorszyć sytuację.

Ogólnie rzecz ujmując, jeśli zależy nam na utrzymaniu instalacji w dobrym stanie, to należy chociaż raz na rok przeprowadzić jej monitoring. Warte odnotowania jest również to, że z każdej tego rodzaju inspekcji nagrywany jest film, który następnie jest zapisywany na dowolnym nośniku. W celu optymalnej archiwizacji zalecana jest archiwizacja obrazu wideo w cyfrowej postaci. Tego rodzaju praktyka daje możliwość niezwykle dokładnej analizy porównawczej z wcześniejszymi badaniami. Tym samym jest to niezwykle praktyczna metoda dająca ustalić proces zużycia kanalizacji. Na podstawie nagrania możemy też przygotować raport, który może przedstawiać dokładne informacje o poszczególnych odcinkach kanału. Do tego jeszcze w owym raporcie mamy kompletny katalog uszkodzeń, wykresy spadków oraz zdjęcia z przebiegu kontroli. Jednym słowem nic nas po analizie tego raportu nie powinno zaskoczyć.

Wezwanie fachowców do zlokalizowania zatoru lub stanu rur kanalizacyjnych

Jeśli mamy jakiekolwiek przesłanki, że w naszych rurach kanalizacyjnych tworzy się lub stworzył się już solidny zator, lub też chcielibyśmy sprawdzić stan rur w budynku, skontaktujmy się z fachowcami dysponującymi omawianym powyżej sprzętem do inspekcji rur za pomocą kamery. Zadzwoń i umów się na spotkanie, które dzięki specjalistycznemu badaniu, rozwieje twoje wątpliwości i pozwoli na podjęcie dalszych decyzji i konkretnych kroków. Dzięki badaniu kamerą, w przypadku konieczności usunięcia zatoru w rurach kanalizacyjnych, można wybrać odpowiednią metodę udrażniania rur, która będzie najbardziej odpowiednia i skuteczna.

Dojazd na terenie Warszawy i okolic już od 1h!  24h/7!
Najlepsze ceny w Warszawie i okolicach!