Metody udrażniania rur i kanalizacji

Metody udrażniania rur i kanalizacji

Udrażnianie rur WarszawaCo to dokładnie jest udrażnianie kanalizacji Wuko i kiedy się je stosuje? Naprawdę nie jest taką znów rzadką sytuacją problem związany z zatorem rut. Może to się przydarzyć w równym stopniu w łazience bądź też kuchni czy łazience. Duży wpływ na takie sytuacje mają resztki pokarmów, tłuszcz czy też inne odpady. Wszystko to zebrane razem jest w stanie wywołać zator w rurach. Co więcej, najczęściej problem ten dotyka te odcinki, gdzie jest zdecydowanie najmniejszy spadek wodny. Zagrożenie zatorem zwiększa się w sytuacji, kiedy to od pionu spustowego do zlewu jest spory odcinek. Sama ilość pionów kanalizacyjnych jest uzależniona od liczby posiadanych urządzeń sanitarnych. Przyjmuje się, że w domach jednorodzinnych z reguły mamy 2 piony.

Ważną sprawą jest to, aby rury ulokowane były ściennych bruzdach w taki sposób, aby nie były zamurowane. W ten sposób przy jakiejkolwiek awarii mamy do nich pełen dostęp. Sam zator to spory problem dla mieszkańców, ponieważ znacząco utrudnia użytkowanie danego przyboru sanitarnego. Mają też miejsce zdarzenia takie, że nieczystości wydostają się z innych lokalizacji. Ogólnie rzecz ujmując wskazana, jest dbałość o stan rur oraz przeprowadzanie przeglądów. Dobrym pomysłem jest tu, chociażby montaż specjalnego młynka usytuowanego pod zlewozmywakiem. Rolą tego urządzenia jest rozdrabnianie wszelkich resztek oraz odpadków. Trzeba też zaznaczyć, iż częste zatory mogą być wywołane przez wadliwie wykonaną instalacja kanalizacyjną.

Wiele osób w ramach profilaktyki wlewa lub wsypuje co jakiś czas do kanalizacji różnego rodzaju środki chemiczne, które mają za zadanie rozpuszczanie zanieczyszczeń. Warto wiedzieć jednak, że do tego typu preparatów należy podchodzić bardzo ostrożnie, nie tylko z uwagi na to, że są to przeważnie toksyczne i żrące środki, lecz również dlatego, że niektóre preparaty mogą spowodować jeszcze większą niedrożność z powodu np. skamienienia granulatu w rurach.

Gdy mamy niedrożny odpływ kanalizacyjny…

Jeśli dochodzi do zatkania odpływu kanalizacyjnego, nie możemy się łudzić, że w każdym przypadku możemy wykonać jeden z dostępnych w sieci domowych sposobów na udrażnianie rur. Zazwyczaj niezbędne są tu znacznie poważniejsze praktyki. Tym samym udrażnianie rur Warszawa powinna wykonać wykwalifikowana jednostka fachowców. W ten sposób zwalczymy nie tylko skutki, ale przede wszystkim źródło nękających nas problemów. W tym też celu wykonuje się diagnostykę kanalizacji przy użyciu kamer video. Nie mając takich możliwości, nie jesteśmy jednak skazani na nieustannie zatkane rury. Istnieją bowiem określone metody dające wgląd w to, który odcinek kanalizacji jest niedrożny.

W jaki sposób przekonać się, gdzie zlokalizowany jest zator?

Na wstępie należy upewnić się, że wszędzie woda ma swobodny odpływ. Zakładając, że woda zablokowana jest przy kuchennym zlewie, lecz swobodnie odpływ działa w łazience, to możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że jest to wewnętrzny problem związany ze zlewem. Z reguły instalacje tworzy się tak, aby finalnym urządzeniem przed odpływem był sedes. Ma to związek, z tym że znajduje się on najniżej. Tym samym znacznie łatwiej jest w razie ewentualnych zatorów szukać zatkanego odcinka.

Kiedy warto korzystać z urządzenia ciśnieniowego przy problemach z brakiem udrożnienia?

Jednym z bardziej znanych urządzeń ciśnieniowych jest WUKO. Warto sobie uzmysłowić, że udrażnianie kanalizacji wuko wykonuje się jedynie przy zewnętrznych instalacjach. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że duże ciśnienie mogłoby spowodować przelanie się wody przez urządzenia sanitarne. Jest to za to doskonały sprzęt do eliminacji wszelkiego typu zanieczyszczeń na bazie tłuszczy, osadów z kamienia lub amoniaku.

Co może się stać w trakcie przetykania instalacji metodą ciśnieniową?

Jak już to zostało wspomniane, jest to urządzenie działające na podstawie działanie wody poddanej dużemu ciśnieniu. Tym samym istnieje ryzyko, że strumień wody może doprowadzić do destrukcji nieumiejętnie zaprojektowanej bądź też będącej w kiepskim stanie instalacji. Dlatego też warto wcześniej przekazać wszelkie informacje na temat naszej instalacji odpowiedniemu specjaliście. Nie zawsze da się bowiem wykryć wszelkie uchybienia w trakcie wykonywania wideo inspekcji kanalizacji. Pamiętajmy więc nie tylko o samym miejscu zatoru, ale i aktualnej kondycji naszej instalacji.

Zapraszamy do kontaktu – pogotowie kanalizacyjne Warszawa

Dojazd na terenie Warszawy i okolic już od 1h!  24h/7!
Najlepsze ceny w Warszawie i okolicach!